niedziela, 15 marca 2015

Spotkanie autorskie z Joanną Jodełką

Kolejne ze spotkań autorskich w Pardon, To Tu, współorganizowane ze Świat Książki. Wieczór poświęcony autorce uhonorowanej nagrodą Wielkiego Kalibru, Joannie Jodełce i jej najnowszej powieści Kryminalistka. Spotkanie poprowadzi Damian Gajda, szef działu kulturalnego Onet.pl.

Joanna Jodełka (ur. 1973) ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zadebiutowała powieścią Polichromia, za którą otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszego kryminału 2009 roku; książka została przetłumaczona na język angielski. W 2011 została wydana jej kolejna powieść Grzechotka, a w 2013 roku Kamyk. Pisarka uzyskała stypendium literackie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także stypendium Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.

Czy w siedzącej na ławce kobiecie, brudnej, rozczochranej, w porwanym ubraniu, ktokolwiek rozpoznałby autorkę poczytnych kryminałów? Ona sama wie jedno: musi jak najszybciej uciekać, bo... zabiła dwie osoby. Rozpoczyna się więc upiorna podróż, podczas której Joanna będzie walczyć z własnymi słabościami, a nawet otrze się o śmierć. I wciąż będzie próbowała uporządkować w myślach straszliwe wydarzenia ostatnich dni. Czy ktoś pomoże jej się wyrwać z zaklętego kręgu Jodełka wyśmienicie myli tropy i jest mistrzynią budowania nastroju, co sprawia, że z każdą przeczytaną stroną jesteśmy coraz bardziej ciekawi, co dalej, ale i niepostrzeżenie udziela nam się coraz większe rozedrganie i strach bohaterki.

„Swoją najnowszą książką Joanna Jodełka udowadnia, że jest rasową kryminalistką! Mistrzowsko łączy elementy klasycznego kryminału, powieści psychologicznej, romansu i hitchcockowskiego thrillera. Uwodzi i oszukuje do ostatnich stron. Po zamknięciu książki, ma się ochotę otworzyć ją ponownie, aby przewertować jeszcze raz i odszukać znaczące motywy, za pomocą których autorka manipulowała czytelnikiem, oraz tropy, które cały czas podrzucała. Znakomita intryga! Czytajcie i pozwalajcie się zwodzić!” - Gaja Grzegorzewska

Podczas spotkania będzie można zakupić książki, a także zdobyć autograf!

Czas i miejsce:
Poniedziałek, 23 marca o godzinie 19:00
Pardon, To Tu
Pl. Grzybowski 12 / 16 
00-104 Warszawa

Wydarzenie na Facebooku:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz