środa, 18 marca 2015

Seria spotkań z Jakubem Ćwiekiem


Z okazji reedycji książki Jakuba Ćwieka Ciemność płonie odbędzie się seria spotkań z czytelnikami. Będzie można zdobyć autograf lub zwyczajnie pogadać. Powieść ukazała się w 2008 roku i wyda ją Sine Qua Non.
Szczegóły w rozpisce:

✔ środa 18.03 
godz. 18:00 empik Bonarka 
(Kraków, Kamieńskiego 11)

✔ czwartek 19.03 
godz. 18:00 empik Junior 
(Warszawa, Marszałkowska 116/122)

✔ piątek 20.03 
godz. 18:00 empik Silesia 
(Katowice, Chorzowska 107)

Opis książki:

Dworzec to jedyne bezpieczne miejsce. Ciemność tu nie zagląda. Na razie… Przerażająca podróż po tonących w ciemności Katowicach.

Katowice Główny to miejsce, przez które przewijają się dziennie tysiące ludzi. Większość pojawia się tam na moment, część została na znacznie dłużej. Bezdomni. Wybrani. Niegdyś mieli rodziny, pracę, wiedli mniej lub bardziej szczęśliwe życie. Dziś mają tylko siebie i stare, śmierdzące dworcowe hale. Wybrała ich bowiem Ciemność. Zapłonęła i nigdy już nie zgasła.

Natalia – studentka kulturoznawstwa – w podzięce za pomoc oddaje starszemu mężczyźnie znalezioną w portfelu monetę. Nieświadomie bierze tym samym na siebie cudze przekleństwo. Już wkrótce i dla niej zapłonie Ciemność, zamieniając jej życie w horror. Ratunku może szukać tylko wśród podobnych sobie. Dworzec Katowice czeka…

Jakub Ćwiek przekonująco oddaje specyfikę dworcowego życia, skutecznie odwzorowuje nie tak dawną rzeczywistość, z mistrzowską precyzją dozuje napięcie i umiejętnie prowadzi barw­nych bohaterów przez pogrążone w mroku piekło.


Jakub Ćwiek to pisarz, który w swej twórczości łączy popkulturowe tropy z osobistym doświadczeniem. Już kiedy studiował na Śląsku, zwrócił uwagę na Katowice wraz z ich charakterystyczną zabudową, a jego największą uwagę przyciągnął stary dworzec. Gdy autor spisywał Ciemność płonie, nie przypuszczał jeszcze, że po miejscu tym pozostanie tylko wspomnienie, a on stanie się jego mimowolnym kronikarzem.

Historie bezdomnych, które złożyły się na zarys powieści, zbierał z pierwszej ręki, przez pół roku sypiając na dworcu i na ile było to możliwe, dzieląc los jego mieszkańców.

Data premiery: 18.03.2014
Wydawnictwo: SQN
Ilość stron: 320Brak komentarzy:

Prześlij komentarz