niedziela, 14 czerwca 2015

Pięść Dawida. Tajne służby Izraela - Artur Górski (zapowiedź)

Izrael to państwo-twierdza. Nie ma takiego drugiego na świecie, w którym aparat służb specjalnych byłby aż tak rozbudowany i tak wszechwładny. To państwo w państwie, tajne i doskonale zorganizowane. To właśnie jego funkcjonariusze - agenci działający „pod przykryciem”, członkowie ekip likwidacyjnych, komandosi, odbijający samoloty z rąk porywaczy - są bohaterami tej książki.

Artur Górski, znany dziennikarz i autor bestsellerowych książek o polskiej mafii, opisał ten najskuteczniejszy system wywiadowczy świata przez pryzmat losów konkretnych ludzi, których poznał w Izraelu. Rozmawiał m.in. z byłymi agentami, twórcami Krav Magi, komandosami i synem konstruktora pistoletu uzi. Wziął udział w szkoleniach, z którymi może się równać jedynie morderczy trening amerykańskich Navy SEALs.

W efekcie powstała fascynująca opowieść o najbardziej spektakularnych akcjach służb specjalnych Izraela, niewyjaśnionych zdarzeniach i ludziach, którzy udaremnili niejeden zamach.

Wydawnictwo: Znak
Data premiery: 01.07.2015

2 komentarze:

  1. Może niekoniecznie w moim guście, ale dobrze że takie książki powstają.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najważniejsza jest różnorodność:) bo wtedy każdy może znaleźć coś dla siebie. A czasem warto sięgnąć po coś innego niż czytamy, a nuż nam się spodoba.

      Usuń