piątek, 8 stycznia 2016

O akcji "Przeczytam 52 książki w 2016 roku"

Do czytania książek warto zachęcać zawsze i wszędzie. Są różne akcje, promocje czytelnictwa i tym podobne. Jedną z ciekawszych inicjatyw jest "Przeczytam 52 książki w 2016 roku".

Tak o akcji piszą organizatorzy:

52 albo i więcej. Taka akcja. Na pohybel tym, którym słupki pokazują, że w Polsce się nie czyta.

Przed rokiem akcja "Przeczytam 52 książki w 2015 roku" przyciągnęła ponad 102 tysiące czytelników stając się swego rodzaju fenomenem w kraju, gdzie podobno nie czyta (prawie) nikt.


W 2016 roku jesteśmy zarówno dla tych, którzy w 2015 roku wyzwanie ukończyli i zechcą podjąć je ponownie, a także dla tych, którzy nie zdążyli go wypełnić i tych, którzy podejmują się go po raz pierwszy. Kimkolwiek jesteś, złap bakcyla i dołącz do nas!

52 to przeciętna liczba tygodni w roku kalendarzowym. Wychodzi średnio książka na tydzień. Grubość - dowolna. Format - też. Bez znaczenia czy beletrystyka, fantasy, historyczna, science-fiction czy coś naukowego. Bo cel naszej akcji jest jeden - poszerzamy swoje horyzonty!

Jeśli macie ochotę, dzielcie się swoimi przeczytanymi lekturami na stronie tego wydarzenia. Krytykujcie, chwalcie, wrzucajcie foty - pełna wolność. 

Niech Wasz 2016 rok okaże się wspaniały już od samego początku dzięki książkom, które czytacie. Pytanie numer jeden brzmi jednak: wchodzicie w to?

Jeśli chcecie dołączyć do zabawy, zapraszamy na wydarzenie na Facebooku:

Więcej informacji, ciekawostki i konkursy na stronie akcji:

Do akcji dołączyło już ponad 50 000 osób. Dołącz i Ty!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz