środa, 27 stycznia 2016

Spotkanie z Anetą Jadowską

W najbliższy czwartek, 4 lutego o godzinie 18:00 w salonie Empik Manufaktura odbędzie się spotkanie z Anetą Jadowską. Okazją do wydarzenia jest premiera książki „Szamański blues”, która otwiera nową serię urban fantasy.

Betonowa dżungla na co dzień może wydawać się jednoznaczna i pozbawiona magii. W najnowszej książce Anety Jadowskiej „Szamański blues” (wyd. Fabryka Słów) zamieszkują ją jednak duchy i inne fantastyczne byty, którym główny bohater, Witkacy, musi stawić czoła. Czytelnicy będą mogli osobiście spotkać się z autorką 4 lutego w salonie Empik Manufaktura w Łodzi.

Aneta Jadowska to polska autorka znana z bestsellerowej serii powieści o toruńskiej wiedźmie-policjantce. Jej najnowsza książka – „Szamański blues” – rozpoczyna zupełnie nową sagę książek fantasy, których akcja rozgrywa się w przestrzeni współczesnego miasta.

Witkacy, bohater najnowszej powieści Jadowskiej, ma nadzieję, że możliwy kryzys przed czterdziestką objawi się szybkim samochodem i pięknymi kobietami. Nie przewiduje, że zamiast tego, w jego życiu pojawią się magia, duchy i upiory. Na domiar złego nagle wraca kobieta, która nieoczekiwanie zniknęła szesnaście lat wcześniej. Witkacy nie czuje się bohaterem, jednak wciąż staje przed nowymi wyzwaniami.

Aneta Jadowska – doktor literaturoznawstwa, związana z Toruniem, w którym mieszka, i który dzięki jej serii o Dorze Wilk znalazł się na literackiej mapie Polski. W 2012 roku nagrodzona Złotą Karetą „Nowości” Dziennika Toruńskiego w kategorii Kultura.

4 lutego, godz. 18:00
Empik Manufaktura
Łódź, ul. Karskiego 5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz