niedziela, 31 stycznia 2016

Spotkanie z Małgorzatą Saramonowicz

4 lutego, w czwartek, o godzinie 18:00 w warszawskim salonie Empik Junior odbędzie się spotkanie z Małgorzatą Saramonowicz. Okazją do spotkania jest premiera jej najnowszej książki p.t. „Xięgi Nefasa. Tom 1. Trygław. Władca losu”. To pierwsza od 10 lat powieść autorki znakomicie przyjętych horrorów „Siostra”, „Lustra” i „Sanatorium”. 

Czerpiąc z historii i słowiańskiej mitologii Małgorzata Saramonowicz stworzyła sagę fantasy na miarę Andrzeja Sapkowskiego czy Georga. R. R. Martina. „Xięgi Nefasa. Tom 1. Trygław. Władca losu” (wyd. Znak) to powrót pisarki po 10 latach milczenia. Spotkanie autorskie odbędzie się 4 lutego w warszawskim salonie Empik Junior.

„Opowieść o czasach walki Bolesława Krzywoustego o władzę, oczami jego anonimowego kronikarza, powiernika, szpiega i skrytobójcy. W tle pogańska magia, dawni bogowie i polityczne intrygi. Aż dziw, że dotąd nie było takiej fantasy” – mówi o książce Jarosław Grzędowicz, autor m.in. serii „Pan Lodowego Ogrodu”.

XII wiek, Polska. Gorliwi wyznawcy Kościoła z krzyżem na piersi i litanią na ustach tępią wiarę w starych bogów. Kraj stoi na skraju przepaści. Jeśli Bolesław nie doczeka się syna, straci tron. Jego tajemniczy kronikarz Nefas jest świadom zagrożenia. Zwraca się do mrocznych kapłanów Trygława, prosząc, by odmienili Przeznaczenie. Podczas zakazanego rytuału w sekretnej świątyni boga o trzech obliczach losy trojga dzieci zostają ze sobą splecione na zawsze. Jednego dnia się narodzą i jednego dnia będą musiały umrzeć. Wśród nich jest potomek Bolesława.

Małgorzata Saramonowicz – autorka wyśmienitych horrorów „Siostra” (jednej z najbardziej niepokojących polskich powieści lat 90.), „Lustra” i „Sanatorium”, scenarzystka i producentka filmowa.

4 lutego, godz. 18:00
Empik Junior
Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz