czwartek, 21 stycznia 2016

Spotkania z Przemysławem Semczukiem, autorem Wampira z Zagłębia

W czwartek 21 stycznia w Katowicach odbędzie się spotkanie z Przemysławem Semczukiem, autorem „Wampira z Zagłębia". To prawdziwa historia seryjnego mordercy kobiet, Zdzisława Marchwickiego w czasach PRL-u. Spotkanie odbędzie się w Empiku Silesia w Katowicach (ul. Chorzowska 107) o godz. 18. 


Kolejne spotkanie będzie miało miejsce w poniedziałek 25 stycznia o godz. 18. w Muzeum PRL (os. Centrum E1, dawne kino Światowid).


Przemysław Semczuk opisuje jedno z najtrudniejszych śledztw polskiego organu ścigania. Dociera do nieznanych faktów, jak również ostatnich świadków procesu.

To było najtrudniejsze śledztwo w historii polskich organów ścigania. Wampir z Zagłębia przez siedem lat terroryzował społeczeństwo. W polowaniu na mordercę kobiet brało udział trzy tysiące funkcjonariuszy, podejrzanych było 23 tysiące mężczyzn. Gdy za głowę Wampira wyznaczono nagrodę miliona złotych, służby zalała fala donosów na krewnych, sąsiadów i kolegów z pracy.


Czy ręka sprawiedliwości dosięgła prawdziwego Wampira z Zagłębia? Komu zależało, by skazać Marchwickiego? Jaką rolę w całej układance odegrał Edward Gierek, którego bratanica była ofiarą mordercy?

1 komentarz: