czwartek, 7 stycznia 2016

Zjawa - Michael Punke (zapowiedź)

Na podstawie powieści powstał znakomity film z Leonardo Di Caprio w roli głownej!


W roku 1823 trzydziestosześcioletni Hugh Glass zaciąga się do oddziału  formowanego przez Kompanię Futrzarską Gór Skalistych, który wyrusza na  niebezpieczną wyprawę przez dziewicze, niezbadane terytoria. Pewnego dnia zostaje straszliwie poturbowany przez niedźwiedzia grizzly i oddany pod opiekę dwóch ludzi z oddziału– Johna Fitzgeralda, bezwzględnego najemnika oraz młodego Jima Bridgera, przyszłego „Króla ludzi gór”. Gdy do ich obozowiska zbliżają się Indianie, Fitzgerald i Bridger pozostawiają Glassa na pastwę losu. Co gorsza, zabierają rannemu broń i całe wyposażenie – wszystko to, co dawałoby mu jakąś szansę na samodzielne przeżycie. Opuszczony, bezbronny i wściekły, Glass składa samemu sobie obietnicę, że przetrwa. I że dokona zemsty.„Fascynująca opowieść o heroizmie i obsesyjnym pragnieniu wymierzenia kary”.
Publishers Weekly

„Zjawa to jedna z najbardziej poruszających, surowych i fascynujących opowieści o samotnej wędrówce, jakie kiedykolwiek czytałem”. 
– Akiva Goldman, scenarzysta filmu Piękny umysł, zdobywca Oscara

Wydawnictwo Sonia Draga
Data premiery: 13.01.2016

4 komentarze:

 1. Kusząca pozycja, ale trochę nie moja bajka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, chociaż czasami warto spróbować czegoś nowego:)

   Usuń
 2. Nie słyszałam o tej zapowiedzi, a szkoda, bo zaplanowałabym ją może szybciej. Wierzę, że jest to mocny i surowy obraz, który potrafi zafascynować. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również odkryłem ją niedawno, moją uwagę zwróciła świetna okładka. Na podstawie powieści nakręcono w zeszłym roku film z Leonardo DiCaprio. Ale jak wiadomo lepiej najpierw zacząć od książki:) Pozdrawiam.

   Usuń