poniedziałek, 29 lutego 2016

Dlaczego hipopotam jest gruby? - Dorota Sumińska (recenzja przedpremierowa)

W tej cudownie wydanej książce znajdziemy wiele ciekawostek ze świata zwierząt i ludzi. Wszystkie są opisane zrozumiale dla każdego dziecka, dużą czcionką, a większość opatrzona jest kolorowymi, wpadającymi w oko przepięknymi ilustracjami Joanny Żero. Dzięki temu tym chętniej sięgną po "Dlaczego hipopotam jest gruby?" i poznają interesujące, przydatne informacje przyrodnicze i nie tylko. 

Czy zwierzęta wiedzą, która jest godzina? Dlaczego brzoza jest biała? Czy żaby opiekują się swoimi dziećmi? Po co panom wąsy i broda? Dlaczego wujek jest łysy? A czy są też łyse zwierzęta? Czy to prawda, że jaskółki zapowiadają pogodę? Co znaczy słowo "ekologiczny"? Dlaczego kury nie latają? Który ptak najszybciej lata? Dlaczego świnka ma skręcony ogonek? Ile waży słoń?  Czy wszystkie rodzeństwa zwierząt się kłócą? Dlaczego niedźwiedzie polarne są białe? Czy zwierzęta mogą się opalić? Dlaczego koty i psy śpią w dzień? Po co pszczoły robią miód? Co to są ryby elektryczne? Dlaczego bocian stoi na jednej nodze? To tylko nieliczne z zaprezentowanych w książce ciekawostek. Dzięki nim twoje dziecko odkryje jak świat jest fascynujący i przyswoi sobie duży zasób przydatnych informacji. Bo “Dlaczego hipopotam jest gruby?” bawi ucząc i uczy bawiąc.Książka jest idealnym prezentem dla dziecka w każdym wieku, a niewykluczone, że nawet dorośli dowiedzą się z niej wielu nowych rzeczy. Dzięki tej pozycji już wiem, dlaczego zwierzęta budzą rano, o tej samej porze. Lepiej zaopatrzyć się w nią zawczasu, nie czekać nim dziecko zapyta nas dlaczego burczy mu w brzuchu gdy jest głodne, albo co je ropucha. A nie łudźmy się, dzieci są najbardziej ciekawskimi istotami pod słońcem, i prędzej czy później nas o to zapytają. 
Z tą pozycją i poprzednią autorstwa Doroty Sumińskiej "Dlaczego oczy kota świecą w nocy?" odpowiedzi na nurtujące pytania będą już dla nas banalne.Autorkę książki będzie można spotkać 2 marca o godzinie 18.00, w warszawskim Empiku Junior na ulicy Marszałkowskiej 116/122. Z Dorotą Sumińską rozmawiać będzie Marzena Rogalska a o ilustracjach opowie Joanna Żero.
Tytuł: Dlaczego hipopotam jest gruby?
Autor: Dorota Sumińska
Ilustracje: Joanna Żero
Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 124
Oprawa twarda
Data premiery: 03.03.2016
ISBN: 978-83-08-06086-5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz