sobota, 6 lutego 2016

Jo Nesbø przyjedzie do Polski!

Photo: Paal Audestad
Jo Nesbø, bestsellerowy norweski pisarz, już w kwietniu odwiedzi Polskę. Przyłączy się do obchodów Europejskiej Stolicy Kultury. Odwiedzi Wrocław 23 kwietnia, czyli Światowym Dniu Książki, gdy miasto obejmować będzie tytuł Światowej Stolicy Książki UNESCO. W stolicy Dolnego Śląska spotka się z miłośnikami swoich powieści kryminalnych.

Właśnie 23 kwietnia przypada 400. rocznica śmierci Szekspira. Autor bierze udział w Projekcie Szekspir, w którym uznani współcześni pisarze piszą powieści inspirowane najbardziej znanymi dramatami Szekspira. Nesbø postanowił zmierzyć się z „Makbetem”, który ukaże się w 2017 roku. Polskim wydawcą zarówno PROJEKTU SZEKSPIR, jak i kryminałów Nesbø, w tym w szczególności ze słynnym detektywem Harrym Hole, jest Wydawnictwo Dolnośląskie.

Oprócz spotkania z czytelnikami pisarz ma również wyjątkowy plan związany z inną jego pasją. Aby upamiętnić przyjaciela, wspinacza, który zginął podczas akcji ratunkowej w słowackich Tatrach, Nesbø zamierza wspinać się w polskich górach.

Nesbø, z wykształcenia ekonomista, pracował jako dziennikarz i makler. Finanse porzucił jednak dla pisania. Dotychczas sprzedano ponad 28 mln jego książek, a bestsellerowy cykl kryminałów z komisarzem Harrym Hole zdobył kilkanaście nagród. Powieść Łowcy głów została w 2012 roku przeniesiona na ekrany kin. Nad filmową adaptacją Krwi na śniegu pracuje wytwórnia Warner Bros.,  a Tomas Alfredson reżyseruje Pierwszy śnieg z Michaelem Fassbenderem w roli Harry'ego Hole. Film pojawi się na ekranach kin jesienią 2017 roku. 

Źródło: jonesbo.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz