czwartek, 18 lutego 2016

Spotkanie autorskie z DJ Wiką

25 lutego, w czwartek, o godzinie 18:30 w poznańskim salonie Empik Plac Wolności odbędzie się spotkanie z DJ Wiką, Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem. Okazją do spotkania jest premiera książki „DJ Wika. Jest moc!”, zapisu niezwykłej rozmowy z najstarszą, 77-letnią didżejką w Polsce.

„To jest potęga” – mówi o niej Sylwia Chutnik. Wirginia Szmyt, najstarsza didżejka w Polsce, w szczerej rozmowie z Jakubem Jabłonką i Pawłem Łęczukiem opowiada o swoich trudnych życiowych wyborach. „DJ Wika. Jest moc!” (wyd. Burda Książki) to książka, która wzrusza i daje prawdziwego kopa do życia wszystkim pokoleniom. Spotkanie z autorami i ich bohaterką odbędzie się 25 lutego w poznańskim salonie Empik Silesia.

Przed laty pedagog w ośrodkach dla trudnej młodzieży. Żona dyplomaty, z którym pięć lat spędziła na placówce w Szwajcarii. Działaczka społeczna zaangażowana w sprawy seniorów. Teraz DJ Wika inspiruje i łamie stereotypy. Jej dyskoteki, dancingi i imprezy taneczne łączą pokolenia w całej Polsce.

Efektem rozmowy, którą przeprowadzili Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk jest zaskakująca biografia niezwykłej kobiety i artystki. Wirginia Szmyt ma 77 lat i w pamięci fascynujące historie, którymi dzieli się z czytelnikami. Opowiada o wielkiej miłości, którą dane jej było przeżyć, o swojej pasji, jaką jest pomaganie innym, oraz o tym, jak pięknie się starzeć, nie oglądając się za siebie.

DJ Wika czyli Wirginia Szmyt – od kilku lat prowadzi ponadpokoleniowe imprezy klubowe, nie tylko najstarsza, ale też jedna z najpopularniejszych didżejek w Polsce, animatorka kultury.

Jakub Jabłonka – gitarzysta, kompozytor, członek zespołu EL Voltage.

Paweł Łęczuk – publicysta, poeta, prozaik i animator kultury. Wieloletni redaktor „Notatnika Satyrycznego”.

25 lutego, godz. 18:30
Empik Plac Wolności
Poznań, ul. Ratajczaka 44

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz