czwartek, 11 lutego 2016

Spotkanie autorskie z Marcinem "Kalim" Gutkowskim

W sobotę, 20 lutego, o godzinie 17:30 w gdańskim salonie Empik Galeria Bałtycka odbędzie się spotkanie z Marcinem „Kalim” Gutkowskim, jednym z najpopularniejszych artystów polskiej sceny hiphopowej. Okazją do spotkania jest premiera kryminału „Krime story”,którym raper debiutuje na rynku książki.

Jeden z najpopularniejszych artystów polskiej sceny hiphopowej zadebiutował na rynku książki. „Krime story” (wyd. GM Label) Marcina „Kaliego” Gutkowskiego jest pierwszą częścią niezwykłego projektu, na który złożą się ściśle związane z powieścią album oraz film. Spotkanie autorskie już 20 lutego w gdańskim salonie Empik Galeria Bałtycka.

Jak mówi sam autor, „Krime Story” jest historią upadku młodego człowieka, osadzoną w ulicznych realiach. To brutalnie prawdziwa powieść. Zawiła kryminalna intryga łączy się z ciężkim klimatem „śląskiego miasta grzechu”. W tle zaś można znaleźć wnikliwy socjologiczno-obyczajowy portret środowiska młodych ludzi w Polsce. Perypetie głównego bohatera o pseudonimie Krime prowokują do zadania nurtujących pytań: jak cienka granica dzieli dobro od zła? Kiedy człowiek zmienia się w bestię? Czy w dzisiejszych czasach istnieje jeszcze bezwarunkowa miłość?

Marcin „Kali” Gutkowski – znany przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym Firma, którego był członkiem w latach 2000-2010. Od 2011 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Autor bestsellerowych płyt „50/50”, „Gdy zgaśnie słońce” czy „Sentymentalnie”.

20 lutego, godz. 17:30
Empik Galeria Bałtycka
Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz