piątek, 26 lutego 2016

Spotkanie z Ałbeną Grabowską

Polska Lady Makbet

Ałbena Grabowska, jedna z najbardziej zaskakujących polskich pisarek, powraca  z nową powieścią. „Lady M.” (Wydawnictwo Zwierciadło) to historia małżeństwa, które zmierza ku nieuchronnej katastrofie. Spotkanie z autorką odbędzie się już 4 marca w gdańskim salonie Empik Galeria Bałtycka.

W zeszłym roku Ałbena została wyróżniona przez czytelniczki „Piórem” na Festiwalu Literatury Kobiet. Pisarka, z wykształcenia neurolog, nie przestaje zaskakiwać swoich czytelniczek i krytyków literatury. Teraz wzięła na warsztat współczesną historię Lady Makbet. To fascynująca podróż przez zakamarki kobiecej duszy.

Bohaterami „Lady M.” są chorobliwie ambitna żona i mąż, który nie dojrzał do roli głowy rodziny. Od długiego czasu toczą grę pozorów, by zachować kontrolę nad wspólnym życiem. Ich relacja opiera się na manipulacji, zawiedzionych oczekiwaniach i jedynie powierzchownym porozumieniu. 

Każdy z małżonków wplątuje się w przygodne znajomości. Tłumione od lat emocje muszą jednak znaleźć ujście. Tragedia wisi w powietrzu. Kto zapłaci za popełniony błąd? 

Ałbena Grabowska – pisarka, z wykształcenia lekarz neurolog. Imię Ałbena, oznaczające kwitnącą jabłoń, zawdzięcza swoim bułgarskim korzeniom. Wydała m.in. powieści „Lot nisko nad ziemią”, „Coraz mniej olśnień” oraz trzytomową sagę „Stulecie Winnych”.

4 marca, godz 18:00
Empik Galeria Bałtycka
Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz