poniedziałek, 1 lutego 2016

Spotkanie z Andrzejem Kapłankiem

6 lutego, w sobotę, o godzinie 16:00 w katowickim salonie Empik Silesia odbędzie się spotkanie z Andrzejem Kapłankiem. Okazją do spotkania jest premiera jego najnowszej książki p.t. „Śląskie mecyje”. To nostalgiczna i mocna opowieść o Śląsku, którego już nie ma. 

„Śląskie mecyje” (wyd. Vectra) to sentymentalna, rodzinna, a zarazem mocna opowieść o Śląsku. Jej autorem jest Andrzej Kapłanek – górnik z krwi i kości, były dyrektor kopalni Dębieńsko. Ze swoimi czytelnikami spotka się już 6 lutego w salonie Empik Silesia w Katowicach.

Dawno już na rynku wydawniczym nie było książki tak wiernie, plastycznie i barwnie opisującej Śląsk oraz jego mieszkańców. Andrzej Kapłanek przedstawia w niej losy głównego bohatera w czasach, kiedy najbardziej liczyła się tradycja, rodzina i szacunek.

Autor książki w bardzo osobisty sposób pisze o kulturowo-cywilizacyjnych przemianach ostatniego sześćdziesięciolecia XX wieku na ziemi śląskiej. „Śląskie mecyje” to opowieść o ludziach, na których życie wpływ mają historyczne zawirowania. Autor próbuje wypełnić nią wspomnieniową lukę. Pokazuje Śląsk z tradycją i językiem, który już mało kto pamięta. Przywołuje obrazy, które nie zostały inaczej zachowane.

Andrzej Kapłanek – inżynier, podróżnik, żeglarz, alpinista, publicysta. Autor kilkunastu książek i tomiku wierszy. Urodził się w śląskim familoku, w rodzinie związanej z górnictwem od trzech pokoleń.

6 lutego, godz. 16:00
Empik Silesia 
Katowice, ul. Chorzowska 107

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz