piątek, 26 lutego 2016

Spotkanie z Hanną Cygler

Hanna Cygler wraca z nową powieścią. „Za cudze grzechy” (Dom Wydawniczy Rebis) łączy w sobie elementy romansu i powieści awanturniczej, a to wszystko w atmosferze schyłku XIX wieku. Spotkanie premierowe z autorką odbędzie się 6 marca w gdańskim salonie Empik Galeria Bałtycka.

Pytana o inspiracje, Hanna Cygler mówi: „Wystarczy posłuchać, co się dokoła mówi”. Jej najnowsza powieść, będąca kontynuacją świetnie przyjętej „W cudzym domu” opowiada o fascynacji ideami, które, zdaniem autorki, nie są w stanie uratować ani całych społeczeństw, ani jednostek. To także opowieść o roli przypadku, który może odwrócić nasze życie do góry nogami.

Akcja powieści „Za cudze grzechy” dzieje się w XIX wieku. Jej bohaterowie przeżywają prawdziwie europejską, pełną przygód podróż. Rozalia skazana jest na rodzinny areszt w Krakowie, Luiza i Joachim próbują dotrzeć do Ameryki przez Paryż. Pozostali zniknęli – czyżby bez śladu? Spiski, terroryści, wybuchające bomby i namiętności nie pozwalają bohaterom cieszyć się spokojem. Nie znajdują go nawet we własnym domu. 

O trudach rozśmieszania przez literaturę i inspiracjach do napisania najnowszej powieści autorka opowie już 6 marca w gdańskim salonie Empik.

Hanna Cygler, czyli Anna Kanthak – pisarka, zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego. Opublikowała już 17 książek, m.in. „Odmiana przez przypadki", „Dobre geny", „Bratnie dusze” i „Tryb warunkowy".

6 marca, godz. 16:00
Empik Galeria Bałtycka
Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz