czwartek, 25 lutego 2016

Spotkanie z Przemysławem Rudzkim

Wychowani na futbolu

„Futbol i cała reszta” (Wydawnictwo SQN) Przemysława Rudzkiego to historia pokolenia dzisiejszych trzydziestolatków pisana przez pryzmat miłości do piłki nożnej. Premiera książki będzie okazją do spotkania z autorem, jednym z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych. Wydarzenie odbędzie się 3 marca w gdańskim salonie Empik Galeria Bałtycka.

„W tej książce odnalazłem swoje dzieciństwo i dorastanie. Nieważne, czy wychowałeś się w Czeladzi, w Warszawie, czy w Gdańsku. Liczy się to, żeby popchnąć sprawy w dobrą stronę, kiedy już opuścisz własne podwórko i musisz stać się dorosły...” - mówi o książce Michał Żewłakow, były reprezentant Polski.

Rok 1982. Kilku chłopców z małego miasteczka zakochuje się w piłce nożnej. Mają takie same ubrania, rowery i piłki. Dzieciństwo spędzają grając mecze i rozmawiając o lidze. Gdy nadchodzą trudniejsze czasy, dzieciaki z PRL-owskiego blokowiska stają do wyścigu szczurów, mając we krwi podwórkowy kodeks – przetrwają tylko najsilniejsi. Przez dwadzieścia lat futbol niezmiennie wyznacza rytm ich życia. Bo bez piłki nie da się przecież żyć.

Przemysław Rudzki – urodzony w 1977 roku w Czeladzi. Od ponad 30 lat w stałym związku z piłką. Od kilkunastu, z przerwami, z „Przeglądem Sportowym”, w którym obecnie pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Komentator Premier League oraz Ligi Mistrzów w nc+. Jego literackim debiutem była powieść „Gracz”, wydana w 2013 roku.

3 marca, godz. 18:00
Empik Galeria Bałtycka
Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz