czwartek, 17 listopada 2016

Ludzie, ludzie... - Ewa Woydyłło (zapowiedź)

Dlaczego bywamy kłótliwi, wścibscy i nieokrzesani?

Dlaczego tak trudno znosimy przywary innych ludzi?

Czy złych nawyków można się oduczyć?


Na te pytania odpowiada sławna psycholog, Ewa Woydyłło w swojej najnowszej, jubileuszowej książce Ludzie, ludzie… Tym razem, autorka stawia na różnorodność typów ludzkich i opowiada o rozmaitych postaciach zaczerpniętych z artykułów, psychologicznych i współczesnych badań – ale najwięcej z obserwacji  życia codziennego.

Ewa Woydyłło  po raz kolejny zaprasza do „pisanego gabinetu terapeutycznego”. Jako psycholog wierzy, że  w ten sposób może pomóc swoim pacjentom, a także  tym, którzy pozostają tylko czytelnikami.

Czytamy więc o ludziach emanujących złą energią, czyli  wampirach energetycznych, o ludziach obsesyjnie gromadzących rzeczy, o nadpobudliwych, manipulantów i o kultywujących rozmaite tabu. A dalej o perfekcjonistach, krętaczach, nietaktownych, narcyzach, opowiadaczach, malkontentach i obrażalskich.

Ta książka, działa, jak zwierciadło, przed którym albo się uśmiechamy, albo wstydzimy. Możemy się też rozzłościć,  zadumać, coś rozważyć i coś postanowić. Otwarta  forma i dobra energia autorki – niestrudzenie przekonuje, że można się zmienić na każdym etapie życia.


EWA  WOYDYŁŁO  jako psycholog zajmuje się leczeniem uzależnień w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.  W ramach Fundacji im. Stefana Batorego kieruje Regionalnym Programem Przeciwdziałania Uzależnieniom. Jej dziełem jest rozpowszechnienie w Polsce leczenia według tzw. modelu Minnesota, opartego na filozofii  Anonimowych Alkoholików.

Autorka książek m.in.: Zaproszenie do życia; Wyzdrowieć z uzależnienia; Sekrety kobiet; My-rodzice dorosłych dzieci; W zgodzie ze sobą;  Podnieś głowę; Rak duszy. O alkoholizmie; Buty szczęścia; Bo jesteś człowiekiem; Dobra pamięć, zła pamięć. 

Wydawnictwo Literackie
Data premiery: 24.11.2016
Liczba stron: 216
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz